Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Bir araç sahibi olsanız da olmasanız da araç kiralama zarureti ortaya çıktığı zamanlar oluyor. Kimileri sürekli olarak araç kiralama işlemini yerine getirirken, kimisi hayatında ilk defa araç kiralama işlemi gerçekleştirme yoluna gidecektir.

Araç kiralama işlemine karar verdiniz ve öncelikli olarak kendinize araç kiralama firması bulmalısınız. Bunun için internet üzerinde biraz araştırma yapmakta fayda vardır. Yetkilendirilmiş resmi rentacar firmalarını tercih edin.

Daha sonra kiralama koşullarına bakınız. Bu koşulları sizin kiralamak istediğiniz araç grubuna göre değişir, lütfen bunu unutmayınız.

Araç kiralama şartları maddelerinde ilk sırada yaş sınırı yer almaktadır. Birçok araç kiralamayı düşünen kişi de ilk olarak araç kiralama yaş sınırı konusunu merak etmektedir. En az 21 yaşında olmak şartı aranmaktadır. Yani 18 yaşındaki bireyler, ehliyetleri olsa dahi araç kiralayamazlar.

Sürücü belgesi şartı da elbette olmazsa olmaz araç kiralama şartları arasında yer almaktadır. Sürücü belgesinde aynı zamanda sürücü belgesi süresi de önemlidir. En az 2 yıl şartı aranmaktadır.

Kiralama amacınıza uygun olacak bir araç seçimi yapmanız gerekmektedir. Bununla birlikte yakıt ve vites seçimlerine dikkat ediniz.

Aracımızı ve kiralama tarihimizi belirledik, şimdi sıra geldi fiyat analizi yapmaya. Fiyatlandırma anlamında sizin kiralama talebinize en uygun olan firmayı tercih ediniz.

Kiralama Sözleşmesini mutlaka okuyunuz. İmza attığınız noktalara dikkat ediniz.

Yavuz Rent a Car firması, müşterileri ile araç kiralama sözleşmesi imzalamadan önce gerekli tüm şartları taşıyıp taşımadıklarını teyit etmektedir. Ardından araç kiralama şartlarında ödeme seçenekleri, kasko, teslim ve iade gibi birçok konuda görüşüldükten sonra araç kiralama işlemleri tamamlanmış olmaktadır.

İlgili Yazılar

Kiralama İçin Araç Seçimi

Kırklareli Yavuz Rent a Car